Спорт

Йога – найкращий вид спорту, який змінить ваше тіло і свідомість назавжди!

Йога – це один з найпопулярніших і прадавніх видів спорту, який підходить практично кожній людині. Йогою можна займатися не тільки в спортзалі, але і вдома, тренуючи тіло і зміцнювати здоров’я. Йога для початківців дається легко і результат видно з перших занять. Тіло стає гнучкішим, зникає біль, підвищується імунітет. Кожна людина, яка займається йогою, краще відчуває потреби свого організму, підтримує душевну гармонію і тримає тіло у відмінній фізичній формі. Про те, чим корисна йога і як проводити заняття в домашніх умовах, розповімо далі!

Користь домашньої йоги ля організму

Якщо ви бажаєте підтримати своє фізичне здоров’я, зберегти душевну рівновагу і забезпечити собі заряд енергії на весь день, немає кращого рішення, ніж заняття йогою. Їх можна не лише відвідувати в спортзалі, але і займатися самостійно вдома. Це дуже зручно, особливо, на карантині. Йога зміцнює тіло і надає сприятливу дію на весь організм. Користь йоги полягає в наступному:

· Розвиток гнучкості, рівноваги і сили. З допомогою повільних рухів і правильній тактиці дихання можна якісно розігріти м’язи всього тіла, посилити кровообіг і значно зміцнити м’язи. Підтягнуте тіло забезпечено!

· Від артриту і болі в спині. Якщо ви страждаєте від проблем зі спиною, то йога – ідеальний варіант лікувальної фізкультури. Йога допомагає поліпшити рухливість м’язів, зменшити біль, позбутися періодів загострення хронічних хвороб, зняти неприємні відчуття при артриті.

· Зміцнення серця. За допомогою йоги можна істотно підвищити стрессостойкость організму, зміцнити серце і забезпечити профілактику високого тиску, надмірної ваги, серцевих хвороб.

· Міцний сон. Йога допомагає розслабити все тіло і якісно підготувати організм до сну.

· Захист від стресу. Заняття йогою допомагає позбутися негативних емоцій, поліпшити психічне здоров’я, підвищити концентрацію і поліпшити пам’ять.

· Підтягнути тіло. За допомогою йоги можна підвищити тургор шкіри, отримати пружну і підтягнуту фігуру.

Звичайно, в тренажерному залі можна спалити набагато більше калорій за одне тренування, але домашні заняття йогою не менш ефективні. Освоїти йогу можна навіть удома, якщо практикуватися як можна частіше. Краще всього проводити тренування щодня, щоб помітити суттєві зміни вже через два тижні. Якщо ви розумієте, що вам не вистачає дисципліни та мотивації, краще відвідати групові заняття йогою. Вони будуть ефективні, і ви зможете вчасно зрозуміти свої помилки при виконанні асан.

При домашніх заняттях не варто намагатися відразу виконати всі асани. Краще почати поступово, відпрацьовуючи кожну позу до досконалості. Починати тренування потрібно з невеликої розминки. Заняття слід закінчувати позою спокою – це дуже важливо. Вона називається шавасана і допомагає максимально розслабити організм проти тренування. Для цього потрібно зберігати нерухомість тіла протягом десяти хвилин.

Пам’ятайте про те, що при виконанні асан ви не повинні відчувати біль. Розтягувати м’язи спеціально не треба, терпіти біль і неприємні відчуття. Згодом тіло стане більш гнучким, і ви зможете виконати складні вправи без болю. Якщо неприємні відчуття виникли, потрібно розслабити м’язи і акуратно повернутися у вихідну позицію. При заняттях йогою дуже важливо дихання. Воно повинно бути правильним – повільним і глибоким, без затримок.

Правила заняття йогою

Щоб натренувати тіло і досягти хороших результатів, важливо дотримуватися базові правила:

1. Заняття слід проводити на голодний шлунок і бажано вранці – після прохолодного душу.

2. Кращий час для занять – схід сонця. У цей час тіло отримує додаткову енергію починає поступово прокидатися. Якщо проводити тренування рано вранці, то заряд енергії та бадьорості на весь день забезпечено!

3. Перед тренуванням краще гарненько перевірити кімнату, щоб освіжити повітря. Практикуючі йогу люди нерідко запалюють пахощі для більш ефективних занять.

4. Правильна одяг обов’язковий для тренування. Потрібно вибирати якісний та зручний одяг з натуральних тканин. Перед заняттям слід зняти з себе всі прикраси, зібрати волосся в пучок, щоб вони не заважали.

Різні види йоги призначені для різних періодів життя і стану здоров’я. У період вагітності можна займатися йогою, але тільки спеціалізованою. Загальні заняття ж краще скасувати, так як вони можуть нашкодити здоров’ю, особливо, перевернуті пози, асани з активним диханням животом. А ви коли-небудь займалися йогою?